Блог
Новини Статті

Флористика та дизайн

З плином часу флористичні стилі змінювалися, з'являлися нові, потім знову поверталися до старих. Тепер настав час, коли змішуються різні стилі, пропадають кордону між стилями. Але щоб знати, що і як об'єднувати, необхідно добре орієнтуватися в основних стилях. Виділення яких в сучасній флористиці є спірною темою для різних шкіл. У той час як одні визнають тільки два стилю, інші називають три, а то й чотири. Найчастіше зустрічається поділ на три стилю або напряму флористики:

  • декоративний стиль, використовує штучні матеріали композиції виконані в цьому стилі містять велику кількість рослин; традиційні вироби вінок, гірлянда і складний, структурний букет.
  • вегетативний стиль, використовує природні матеріали;
  • форма-лінійний стиль, квіткові композиції представлені різними формами. Формою можуть бути не тільки куля, куб і інші геометричні тіла, але і площину листа.

Петер Асманн виділяв чотири стилю: крім перерахованих вище трьох - паралельний стиль. Згодом цей стиль змушені були перенести в категорію розташувань ліній рослинного матеріалу.

Латвійська школа флористики виділяє 6 стилів флористики. Поряд з декоративним і вегетативним стилями, позначені також декоративний в формі, линеарно формальний, стиль форма і транспарентний стиль.

Флористичні техніки

Первинні і вторинні техніки: зв'язування, робота з дротом, кріплення затискачем, робота з клеєм, кріплення, підвішування і ін. Декоративні техніки: нанизування, нашарування, плетіння, зв'язування в вузол, розщеплення, скручування, звивання, обмотування, вплетення і ін. Захисні і зберігають техніки: ізолювання.